Germann Auctionhouse Zurich
Saturday, 02 December 2017, 02:00 pm

Anonym 20. Jh., Graubünden, Rhätische Bahn

Lot 2006

Anonym 20. Jh. (CH)

Graubünden, Rhätische Bahn, 1915

Lithograph printed in colors.
H 1015 mm W 720 mm.

Graph. Anstalt J.E. Wolfensberger Zürich

CHF400 / 800
EUR360 / 700
USD420 / 840

Hammer Price: CHF 380

Annotation:

Condition: B+/J.