Germann Auctionhouse Zurich
Saturday, 01 December 2018, 02:00 pm

Anonym 19. Jh., Rigi-Bahn

Lot 2065

Anonym 19. Jh. (CH)

Rigi-Bahn, approx. 1910

3 lithographs printed in colors.
H 1200 mm W 2700 mm.

Hubacher & Co. A.-G. Berne

CHF1'500 / 2'500
EUR1'400 / 2'300
USD1'600 / 2'600

Hammer Price: CHF 3'600

Annotation:

Condition: A-.