Germann Auctionhouse Zurich
Editionen
Wednesday, 21 June 2023, 06:30 pm

Schweizer Grafik 20.Jh., 7 Sheets: A. Thomkins, 1974-76 (6); R. Strübin, 1954

Lot 982

Schweizer Grafik 20.Jh. (CH)

7 Sheets: A. Thomkins, 1974-76 (6); R. Strübin, 1954

Etchings; Lithograph printed in colors.
Different formats.

6 sheets signed. All numbered and dated. (7).

CHF250 / 450
EUR250 / 450
USD270 / 490

Hammer Price: CHF 200