Herbert Leupin, 1916-1999 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1265 mm W 900 mm. CHF | 400 / 800 |
EUR | 360 / 700 |
USD | 420 / 840 |
Hammer Price: CHF 400
Bernard Villemot, 1911-1989 (FR)
Lithograph printed in colors. H 1600 mm W 1170 mm. * | CHF | 1'200 / 1'500 |
* | EUR | 1'100 / 1'300 |
* | USD | 1'300 / 1'600 |
Hammer Price: CHF 1'300
Otto Baumberger, 1889-1961 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1280 mm W 900 mm. * | CHF | 3'000 / 5'000 |
* | EUR | 2'700 / 4'500 |
* | USD | 3'200 / 5'300 |
Hammer Price: CHF 2'800
Alois Carigiet, 1902-1985 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1283 mm W 903 mm. CHF | 800 / 1'200 |
EUR | 700 / 1'100 |
USD | 840 / 1'300 |
Hammer Price: CHF 700
Lithograph printed in colors. H 1278 mm W 900 mm. CHF | 400 / 800 |
EUR | 360 / 700 |
USD | 420 / 840 |
Hammer Price: CHF 700
Lithograph printed in colors. H 1275 mm W 900 mm. CHF | 700 / 1'200 |
EUR | 600 / 1'100 |
USD | 740 / 1'300 |
Hammer Price: CHF 600
Lithograph printed in colors. H 1284 mm W 908 mm. CHF | 400 / 800 |
EUR | 360 / 700 |
USD | 420 / 840 |
Hammer Price: CHF 360
Donald Brun, 1909-1999 (CH)
Lithograph printed in colors. H 850 mm W 618 mm. CHF | 600 / 900 |
EUR | 540 / 800 |
USD | 600 / 950 |
Hammer Price: CHF 1'400
Donald Brun, 1909-1999 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1280 mm W 900 mm. CHF | 600 / 900 |
EUR | 540 / 800 |
USD | 600 / 950 |
Hammer Price: CHF 600
Lithograph printed in colors. H 1278 mm W 905 mm. CHF | 400 / 600 |
EUR | 360 / 540 |
USD | 420 / 600 |
Hammer Price: CHF 420
Albert Rüegg, 1902-1986 (CH)
Lithograph printed in colors. H 904 mm W 640 mm. * | CHF | 400 / 700 |
* | EUR | 360 / 600 |
* | USD | 420 / 740 |
Hammer Price: CHF 460
Herbert Leupin (DE)
Lithograph printed in colors. H 1280 mm W 900 mm. CHF | 400 / 800 |
EUR | 360 / 700 |
USD | 420 / 840 |
Hammer Price: CHF 650
Alex Walter Diggelmann, 1902-1987 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1280 mm W 900 mm. * | CHF | 800 / 1'200 |
* | EUR | 700 / 1'100 |
* | USD | 840 / 1'300 |
Hammer Price: CHF 750
Ernst Kretschmann, 1897-1941 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1278 mm W 900 mm. CHF | 1'000 / 2'000 |
EUR | 900 / 1'800 |
USD | 1'100 / 2'100 |
Hammer Price: CHF 950
Lise Berset, 1931 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1278 mm W 902 mm. * | CHF | 800 / 1'400 |
* | EUR | 700 / 1'200 |
* | USD | 840 / 1'500 |
Hammer Price: CHF 2'200
Otto Morach, 1887-1973 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1280 mm W 905 mm. CHF | 6'000 / 10'000 |
EUR | 5'400 / 9'000 |
USD | 6'300 / 11'000 |
Hammer Price: CHF 6'000
Robert Hardmeyer, 1876-1919 (CH)
EUR | 1'800 / 3'600 |
USD | 2'100 / 4'200 |
Hammer Price: CHF 4'200
Lithograph printed in colors. H 1275 mm W 900 mm. CHF | 3'000 / 5'000 |
EUR | 2'700 / 4'500 |
USD | 3'200 / 5'300 |
Hammer Price: CHF 5'500
Augusto Giacometti, 1877-1947 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1295 mm W 905 mm. CHF | 1'800 / 2'500 |
EUR | 1'600 / 2'200 |
USD | 1'900 / 2'600 |
Hammer Price: CHF 2'400
Reinhold Kündig, 1888-1984 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1270 mm W 900 mm. * | CHF | 400 / 800 |
* | EUR | 360 / 700 |
* | USD | 420 / 840 |
Hammer Price: CHF 380
Gregor Rabinovitch, 1884-1958 (CH)
Lithograph. H 1000 mm W 700 mm. * | CHF | 1'000 / 2'000 |
* | EUR | 900 / 1'800 |
* | USD | 1'100 / 2'100 |
Hammer Price: CHF 750
Max Hunziker, 1901-1976 (CH)
Offset print in colors. H 1278 mm W 912 mm. * | CHF | 700 / 1'200 |
* | EUR | 600 / 1'100 |
* | USD | 740 / 1'300 |
Hammer Price: CHF 750
Anonym 20. Jh. (CH)
Lithograph printed in colors. H 1000 mm W 700 mm. CHF | 1'200 / 2'000 |
EUR | 1'100 / 1'800 |
USD | 1'300 / 2'100 |
Hammer Price: CHF 1'000
Hermann Alfred Koelliker, 1894-1965 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1000 mm W 696 mm. * | CHF | 1'000 / 1'900 |
* | EUR | 900 / 1'700 |
* | USD | 1'100 / 2'000 |
Hammer Price: CHF 950