Mittwoch, 22. November 2006, 18:00 Uhr

Sol LeWitt, Arcs from sides or corners, grids and circles, 1972

Lot 427

Sol LeWitt, 1928-2007 (US)

Arcs from sides or corners, grids and circles, 1972

Farbserigrafie.
H 375 mm B 375 mm.

26/100. Signiert. Stockfleckig.

CHF250 / 300
EUR220 / 260
USD270 / 320

Zuschlagspreis: CHF 400

Literatur: Kornfeld S 11.