Auction / Lot 2001 - 2242
Exhibition:
29 November - 1 December, 2017
Wednesday - Friday
10 am - 6 pm CET
Auction: Saturday, 02 December 2017, 02:00 pm CET
Viktor Rutz, 1913-2008 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1270 mm W 900 mm. CHF | 300 / 600 |
EUR | 270 / 540 |
USD | 300 / 600 |
Hammer Price: CHF 360
Maurice Maffeï, 20. Jh. (IT)
Offset print in colors. H 1280 mm W 895 mm. * | CHF | 400 / 800 |
* | EUR | 360 / 700 |
* | USD | 420 / 840 |
Hammer Price: CHF 360
Peter Birkhäuser, 1911-1976 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1275 mm W 900 mm. CHF | 400 / 700 |
EUR | 360 / 600 |
USD | 420 / 740 |
Hammer Price: CHF 350
Viktor Rutz, 1913-2008 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1280 mm W 900 mm. * | CHF | 400 / 800 |
* | EUR | 360 / 700 |
* | USD | 420 / 840 |
Hammer Price: CHF 350
André Simon, 1899-1959 (CH)
Lithograph printed in colors. H 1280 mm W 905 mm. CHF | 300 / 600 |
EUR | 270 / 540 |
USD | 300 / 600 |
Hammer Price: CHF 280